07 Temmuz 2017 İstanbul’da TürkBirDev Kurultayı kapsamında gerçekleştirilecek olan, Türk Devletleri’nin kültürel ve iktisadi bağlarının ele alındığı, uluslarası katılımlı TürkBilgeDev çalıştayı’nı sizlere duyurmanın sevinci içindeyiz.

Türk devletleri arasında geliştirilecek iş birlikleri, strateji ve güvenlik açısından büyük bir güç oluşturmasının yanında aynı zamanda coğrafya gereği doğal zenginliklerle, yer altı kaynaklarıyla ve önemli ticaret yollarıyla sanayi, turizm, teknoloji, tarım, ulaşım gibi alanlarda dev bir ekonomi oluşturmaktadır. Bu ekonomik güç Türk Devletleri'nde yaşayan 150 milyon insanimizin dünya standartlarının üstünde refahını ve kalkınmasını sağlayabilecektir.

Bu amaçla Bağımsız Türk Devletlerimizin değerli akdemisyenlerin geniş katılımıyla gerçekleşecek olan bilimsel nitelikli çalışmalarımız belirtilen konular çerçevesinde çözüm önerileri odaklı paneller ve çalıştaylar halinde gerçekleşecektir. Türk devletleri ile ilgili gelişmeleri görüşmek ve yaklaşım ve önerileri incelemek amacıyla gerçekleşmektedir.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur pharetra dapibus pharetra. Donec interdum eros eu turpis pharetra et hendrerit est ornare. Etiam eu nulla sapien. Nullam ultricies posuere nunc, eget mollis nulla malesuada quis.